اشتراک گذاری فایل تصویری و صوتی در پلتفرم بیگ بلو باتن

by | 2021/10/20 | بیگ‌بلوباتن

پخش ویدئو و آهنگ در کلاس

یکی از راه‌های بالا بردن و بهبود روند آموزشی، استفاده از ویدیو‌ها و فایل‌های صوتی آموزشی در خلال تدریس می‌باشد. کلاسهای آنلاین نیز از این قاعده مستثنا نیستند و گاهی مواقع نیاز به استفاده و پخش ویدیو و فایل صوتی در حین آموزش مجازی می‌باشد. خوشبختانه پلتفرم بیگ بلو باتن(BigBlueButton) این نیاز آموزشی را کاملاً شناخته و برای رفع آن تمهیداتی در نظر گرفته است.

در پلتفرم بیگ بلو باتن چگونه فیلم بارگذاری کنیم؟

شما دوستان و همراهان @Web می‌توانید در حین کلاس آنلاین با استفاده از لینک یوتیوب(youtube) ویدیو و یا لینک مستقیم فایل تصویری و صوتی موردنظر خود که در فضای اینترنت آپلود شده است، ویدیو و فایل صوتی مورد نظر خود را برای کلیه‌ی کاربران و دانش‌آموزان داخل کلاس پخش کنید.
اگر فیلم و یا فایل صوتی شما در یوتیوب باشد، می‌توانید با استفاده از لینک قابل اشتراک گذاری آن، به این مهم دست بیابید. بدین صورت که لینک اشتراک‌گذاری آن فایل را کپی کرده و در محیط کلاس روی گزینه‌ی به‌اضافه(“+”) آبی‌رنگ پایین سمت راست کلاس بزنید و گزینه‌ی “اشتراک‌گذاری فایل صوتی یا ویدیویی” را انتخاب کرده.

سپس این لینک را در قسمتی که برای شما نمایش داده می‌شود داخل فیلد مربوط به “لینک مستقیم” وارد کنید. اگر لینک وارد شده صحیح باشد، دکمه‌ی “آغاز اشتراک گذاری فایل صوتی و ویدیویی” برای شما فعال شده و با کلیک بر روی آن، فایل صوتی و ویدیویی شما برای کلیه کاربران داخل کلاس پخش خواهدشد.

توجه داشته باشید برای اینکه این آپشن فعال باشد باید شما در داخل کلاس نقش “ارائه‌دهنده” را داشته باشید.

لینک مستقیم چیست و چگونه بدست ‌می‌آید؟

همانطور که گفته شد شما می‌توانید آدرس مستقیم فایل صوتی و ویدیویی خود را نیز در این قسمت وارد کرده و به اشتراک بگذارید. برای به دست آوردن لینک مستقیم یک فایل صوتی و یا تصویری بایستی آن فایل را روی یک آپلود‌سنتر ارسال کنید تا لینک مستقیم برای شما ساخته شود.
لینک مستقیم هر فایل در فضای اینترنتی آدرسی است که کاربر با وارد کردن آن به طور مستقیم می تواند آن فایل را دانلود کند.


در فضای اینترنت سایت‌هایی برای این منظور وجود دارد که شما می‌توانید با آپلود کردن فایل مربوطه بر روی یکی از آن‌ها لینک مستقیم و یا آدرس این فایل در فضای اینترنت را بدست آورید. اما بیشتر سایت‌هایی که به عنوان آپلود‌سنتر کار می‌کنند پس از آپلود فایل، به شما لینک مستقیم نمی‌دهند بلکه لینک صفحه‌ی واسطی که شما را به سایت هدایت میکند را می‌دهد که کاربر پس از وارد کردن این آدرس در مرورگر باید وارد سایت مربوطه شده و بعد از آن روی دکمه‌ی دانلود بزند تا بتواند آن فایل را مشاهده و دانلود کند. در نتیجه اینگونه سایت‌ها و سرویس‌ها برای هدف شما کارساز نخواهد بود. با داشتن آپلود سنتر روی سرور مربوط به مجموعه می‌توانید پس از آپلود کردن فایل بر روی آن، لینک مستقیم آن فایل را به دست آورده و برای استفاده در محیط کلاسی آماده سازید. لینک‌های مستقیم فایل‌ها بایستی در انتهای آدرسشان پسوند فایل ارسال شده را داشته باشند. بطور مثال اگر یک موزیک را در آپلود سنتر آپلود بکنید لینک مستقیم آن پس از پایان آپلود در انتها به mp3. ختم می‌شود.

آپلودسنتر وب@

تیم @Web برای راحتی شما عزیزان سرویس آپلودسنتر مخصوص استفاده در پلتفرم بیگ‌بلو‌باتن را راه‌اندازی کرده که می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی خود را جهت ارائه در محیط کلاس‌های آنلاین خود را در آن آپلود کرده و لینک مستقیم آن را دریافت کنید. برای خرید و اطلاعات بیشتر برروی عبارت سرویس آپلود‌سنتر کلیک کنید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *