غیر فعال شدن اپل آیدی (خطای This Apple ID is not active) و راه حل رفع آن

Apple ID Activation - اکتیو کردن اپل آیدی غیر فعال شده

اخیراً بسیاری از کاربران ایرانی اعلام کرده‌اند که با مشکل غیر فعال شدن اپل آیدی خود مواجه شده‌اند و این موضوع باعث شده تا کاربران امکان استفاده از دستگاه‌های خود را نداشته باشند. بنابراین برآن شدیم تا راهی برای رفع خطا و مشکل This Apple ID is not active در اختیار شما قرار دهیم.

این مشکل باعث شده تا کاربرانی که حتی از اپل آیدی‌های قدیمی فعال روی ایمیل شخصی خود استفاده می‌کنند نیز برای اتصال دستگاه جدید با چالش‌هایی ویژه مواجه شوند. با توجه به حساس بودن اپل آیدی برای دستگاه‌های مختلف، بازگرداندن اپل آیدی امری ضروری است.

 

 

ارور This apple id is not active چیست و چرا رخ می‌دهد؟

در حال حاضر دلیل دقیقی برای به وجود آمدن مشکل this apple id is not active در دست نیست؛ اما حدس زده می‌شود که این مشکل به خاطر ساخت اپل آیدی روی آدرس‌های خاص باشد. بسیاری از کاربران ایرانی و کشورهای خاور میانه‌ای با این مشکل مواجه شده‌اند که احتمالاً به دلیل استفاده از آدرس‌های خاص در جریان فرایند ساخت اپل آیدی است.

حل مشکل غیر فعال شدن اپل آیدی (خطای This apple id is not active)

ممکن است با توجه به توصیه‌ی دیگران به سایت appleid.apple.com بروید و برروی گزینه ?Forgot Apple ID or Password کلیک کنید تا رمز اپل‌آیدی خود را ریست کنید، اما متاسفانه مجدد با خطای This Apple ID is not active مواجه می‌شوید. ما می‌توانیم این خطا را رفع کنیم و اپل‌آیدی شما را مجدد فعال نماییم.

برای رفع مشکل غیر فعال شدن اپل آیدی راهی جز صحبت یا چت با پشتیبانی اپل وجود ندارد. لازم به یادآوری است که بخش ساپورت اپل نباید هیچ ردی از شما در ایران پیدا کند. شما در صورت تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید با پشتیبانی اپل تماس تلفنی بگیرید یا از طریق چت صحبت کنید و به اپل خطا و مشکل را توضیح دهید تا اپل این مشکل را برای شما رفع کند. در صورتی که خودتان نمی‌توانید با اپل تماس برقرار کنید، ما این کار را می‌توانیم برای شما انجام دهیم و اپل‌آیدی‌تان را مجدد فعال کنیم.

توجه داشته باشید زمانی که اپل‌ٖٖآیدی شما مجدد فعال می‌شود، قابلیت دانلود از اپ‌استور را نخواهد داشت و تنها می‌توانید آن را از دستگاه خود خارج نمایید. در صورتی که ما سرویس حذف خطای This Apple ID is not active را برای شما انجام دهیم، می‌توانیم علاوه بر فعال سازی اپل‌آیدی، قابلیت دانلود از اپ‌استور را فعال کنیم. برای فعال‌سازی کامل اپل‌آیدی نیاز به اپل‌آیدی، رمز عبور و سوالات امنیتی اپل‌آیدی می‌باشد. اما برای فعال‌سازی به منظور خارج کردن اپل‌آیدی از دستگاه، تنها خود اپل‌آیدی کافی است.

جهت سفارش این سرویس از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

✅ شرایط و مراحل رفع مشکل This Apple ID is not active:

این مشکل برای همهٔ افراد یکسان نیست و شرایط اپل‌آیدی‌ها و دستگاه‌های فعال شده متفاوت می‌باشد و هر شخص نیاز به بررسی مجزای شرایط اکانت خود را دارد. بدین ترتیب روش قابل انجام، مختص هر فرد خواهد بود و مشابه با دیگران نیست. درصد موفقیت و بازگردانی حساب‌های قفل شده با ارور This Apple ID is not active نیز معمولا بالای ۹۵ درصد می‌باشد و ۵ درصد باقی‌مانده مختص اشخاصی است که اطلاعات بسیار ناقصی از اکانت اپل‌آیدی خود دارند و قابلیت احراز هویت آن‌ها و دسترسی به مشخصات حساب توسط ما و کمپانی اپل مقدور نباشد.

زمان مورد نیاز جهت بررسی:

زمان بررسی و رفع مشکل معمولاً از ۷۲ ساعت تا ۱۴ روز کاری ادامه خواهد داشت.

هزینهٔ انجام خدمات و شرایط پرداخت:

هزینهٔ رفع مشکل از ۱۵۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است. با توجه به اینکه برای رفع مشکل اپل‌آیدی، تیم فنی ما به صورت مستقیم با کمپانی اپل و همچنین شخص شما ارتباط برقرار خواهند کرد و نیاز به پیگیری مداوم خواهد داشت، ابتدا نصف مبلغ به میزان ۱ میلیون تومان جهت شروع فرایند از شما دریافت می‌شود که ۳۰۰ هزار تومان از این مبلغ جهت بررسی ابتدایی وضعیت اکانت شما در نظر گرفته شده و در صورت بروز هرگونه مشکل در عملیات بازگردانی حساب، قابل بازگشت نیست؛ اما در صورت موفقیت و رفع مشکل، در هزینهٔ نهایی لحاظ خواهد شد و نیاز به پرداخت مجدد نیست. همچنین در صورت عدم موفقیت، باقی‌مانده‌ی مبلغ (۷۰۰ هزار تومان) به طور کامل به شما عودت داده می‌شود. (در نظر داشته باشید در برخی شرایط، هزینه‌ی اولیه برای برخی از مشترکین که اطلاعات حساب خود را به طور کامل داشته باشند از ۳۰۰ هزار تومان به ۱۵۰ هزار تومان کاهش می‌یابد که این مورد پس از بررسی اولیهٔ مشخص شده و ۸۵۰ هزار تومان باقی‌مانده به ایشان بازگردانده خواهد شد.)

در نظر داشته باشید در صورت قفل شدن دستگاه در مرحلهٔ روشن شدن گوشی، نیاز به ثبت درخواست Remove activation Lock است که هزینهٔ آن مجزا از هزینهٔ رفع مشکل This Apple ID is not active می‌باشد.

✅ مراحل بررسی حساب کاربری شما:

۱- مشخصات زیر را به طور کامل و تا جایی که در دسترس شماست آماده کرده و نزد خود نگه دارید.

 • مبلغ اولیه جهت بررسی حساب کاربری شما
 • عکس سلفی از شخص متقاضی با در دست داشتن کارت ملی به صورت واضح
 • شماره موبایلِ در دسترس جهت برقراری تماس و هماهنگی‌های مربوطه
 • عکس از تنظیمات بخش General > About دستگاه به همراه شماره سریال و کد IMEI
 • عکس از کارتن دستگاه به همراه شماره سریال و کد IMEI
 • آدرس ایمیلی که اپل آیدی شما روی آن ست شده است.
 • پسورد ایمیلی که اپل آیدی شما روی آن ست شده است.
 • پسورد فعلی اپل آیدی قفل شده
 • تاریخ تولد تنظیم شده روی اپل‌آیدی
 • آدرس ایمیل جایگزین و جدید شما در صورت وجود
 • پسورد ایمیل جایگزین و جدید شما در صورت وجود
 • سوال‌ها و جواب‌های امنیتی تنظیم شده روی اپل‌آیدی به صورت کامل (هر ۳ مورد)
 • توضیح کامل از وضعیت قبلی و فعلی حساب کاربری، زمان ایجاد مشکل و به طور کلی شرایطی که در حال حاضر با آن مواجه هستید و کارهایی که تا این لحظه برای رفع مشکل انجام شده است. هرچه توضیحات شما کامل‌تر باشد، ما بهتر خواهیم توانست در فرآیند احراز هویت و توجیه مشکل، تیم پشتیبانی اپل را بهتر قانع کنیم.

۲- هماهنگی از طریق چت آنلاین (گزینهٔ پایین سمت چپ سایت)، دریافت شماره کارت جهت واریز مبلغ اولیه و آماده‌سازی مشخصات فیش واریزی اعم از تاریخ واریز و کد رهگیری

۳- پر کردن فرم ثبت درخواست زیر و ارائه‌ی اطلاعات تماس جهت هماهنگی تیم پشتیبانی وب@ با شما

۴- پس از آماده‌سازی مشخصات فوق و پر کردن فرم، همکاران بخش فنی ما با شما تماس خواهند گرفت و مراحل بررسی حساب کاربری شما را شروع کرده و ارتباطات لازم با کمپانی اپل را تا رفع کامل مشکل برقرار خواهند کرد. در نظر داشته باشید در صورت نیاز به دریافت اطلاعات و مشخصات بیشتر با توجه به شرایط اکانت شما، همکاران ما با شماره موبایل اعلام شده در مرحلهٔ قبل، با شما تماس خواهند گرفت.

۵- در مرحلهٔ‌ پایانی و پس از رفع مشکل حساب کاربری شما و انجام تنظیمات مربوطه، باقی‌ماندهٔ هزینه به مبلغ ۱ میلیون تومان از شما دریافت و مشخصات جدید حساب کاربری، برای شما ارسال خواهد شد.

ثبت درخواست جهت بررسی مشکل اپل‌آیدی قفل شده