اکو شدن صدا در بیگ بلو باتن و راه‌حل‌های سریع و کاربردی

by | 1401/10/21 | بیگ‌بلوباتن, کلاس مجازی

احتمالا تا به حال با این موضوع رو به رو شده‌اید که به هنگام وصل شدن میکروفونتان در بیگ‌بلو‌باتن با اکو شدن صدا مواجه شده‌اید. این مشکل ممکن است امتیاز شما را به هنگام صحبت کردن در جلسه را سلب کند و یا اگر در یک امتحان حضور داشته باشید، ممکن است باعث رد شدن شما در آن شود. به هر حال، هر مشکلی در بیگ بلوباتن قابل رفع است و وب@ اینجاست تا به رفع این مشکل بپردازد. در این مطلب همراه ما باشید تا به صورت اختصاصی به راه حل این مشکل بپردازیم.

از بین بردن اکو صدا در بیگ بلوباتن

بررسی کلی مشکل اکو شدن صدا در بیگ بلوباتن

معمولا سرورهایی که از وب ات ساین خریداری می‌شوند به هیچ عنوان مشکل اکو صدا را برای کاربران به همراه نخواهند داشت اما گاهی اوقات این مشکل به دلیل استفاده نادرست از میکروفون توسط کاربران به وجود می‌آید. پس به صورت کلی مشکل اکو در BigBlueButton به دو دسته تقسیم می‌شود که به ترتیب مشکلات سروری یا نرم افزاری و مشکلات استفاده نادرست از میکروفون است. اگر سرور مشکلی را با خود به همراه نداشته باشد، پشتیبان‌ها از کاربران می‌خواهند که به استفاده از میکروفون در شرایط زیر بپردازند:

 • میکروفون را نزدیک دهان خود نگیرند.
 • اگر همزمان دو نفر وارد یک جلسه می‌شوند، از یک دیگر فاصله داشته باشند.
 • تا حد امکان برای صحبت کردن از هدست استفاده شود.

با رعایت این موارد در ۹۹ درصد مواقع مشکل اکو صدا در بیگ بلوباتن رفع می‌شود. اما اگر باز هم با این مشکل رو به رو شدید، باید از موارد دیگر برای رفع این مشکل اقدام کنید که در ادامه به شما عزیزان توضیحات لازم را ارائه می‌دهیم.

نحوه از بین بردناکو صدا بیگ بلوباتن

علل اکو صدا در جلسه بیگ بلوباتن

همان‌طور که اشاره کردیم، علل مختلفی وجود دارد که با توجه به آن‌ها صدای شما در بیگ بلوباتن دارای اکو می‌شود. اگر مشکل اکو صدا شما در بیگ بلوباتن به علت استفاده نادرست از میکروفون نبود، توصیه می‌شود موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • چک کنید که هدست شما کاملا سالم است.
 • مطمئن شوید که دستگاهتان مشکل سخت افزاری ندارد.
 • سرعت اینترنت و هم‌چنین سرعت بارگزاری را چک کنید.
 • از مرورگر مناسب مانند کروم یا فایرفاکس استفاده کنید.
 • اشتراک گذاری صدایتان را خاموش کنید و دوباره تست صدا را از اول انجام دهید و میکروفونتان را وصل کنید.

با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید اکوی صدای خود را در بیگ بلوباتن از بین ببرید؛ قطعا اکوی صدا می‌تواند مشکلات بسیاری را با خود به همراه داشته باشد، به عنوان مثال زمانی که اقدام به ضبط یک جلسه در بیگ بلوباتن می‌کنید، تمامی جلسه با اکو صدا ضبط خواهد شد که می‌تواند برای افراد اذیت کننده باشد.

رفع مشکل پیچش صدا در بیگ بلوباتن

برای رفع اکو صدا در بیگ بلوباتن توصیه می‌شود مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

 1. از جلسه بیگ بلوباتن خارج شوید.
 2. به مکانی ساکت بروید.
 3. توسط مرورگر کروم یا فایرفاکس دوباره وارد جلسه بیگ بلوباتن شوید.
 4. تست صدای خود را به همراه هدست انجام دهید.
 5. مطمئن شوید که اینترنت شما دارای سرعت مناسب است.
 6. مطمئن شوید که هدست به خوبی کار می‌کند.
 7. دکمه میکروفون را فعال کرده و صحبت کنید.

با انجام این مراحل ۹۹.۹ درصد مشکل اکو در صدای شما رفع می‌شود. با این حال اگر باز هم این مشکل برای شما وجود داشت، از پشتیبانی مطرح وب ات ساین راهنمایی بخواهید.
کلام آخر
وجود اکو در صدای به هنگام راه اندازی یک جلسه در بیگ بلوباتن می‌تواند مشکلات بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. سعی کنید قبل از راه اندازی رسمی جلسه و حضور افراد، تست صدای خود در جلسه را انجام دهید تا مطمئن شوید که جلسه بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *