خطای 1007 بیگ‌بلو‌باتن

by | 1401/12/01 | بیگ‌بلوباتن, کلاس مجازی

بیگ‌بلوباتن یکی از کاربردی‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های حال حاضر در بین افرادی است که روزانه به برگزاری انواع جلسات آنلاین می‌پردازند. این اپلیکیشن می‌تواند طیف وسیعی از ابزارها را برای این که شما بتوانید به خوبی یک جلسه آنلاین را راه‌اندازی کنید به شما ارائه دهد، اما گاهی اوقات نیز ممکن است به هنگام استفاده از این برنامه با انواع اخطارها رو به رو شوید که هر کدام دارای معنی و مفهوم متفاوتی هستند. در این مطلب با وب ات ساین همراه باشید تا در کنار یک دیگر به صورت اختصاصی به علت و معنی خطای 1007 بیگ‌بلو‌باتن بپردازیم.

معرفی خطای 1007 بیگ‌بلو‌باتن و علل به وجود آمدن آن

در واقع خطای 1007 برای پاسخ کوتاه، خطای ناشی از فایروال به وجود می‌آید. حال این عبارت یعنی چه؟ این خطا معمولا به این صورت روی صفحه نمایش شما درج می‌شود ” 1007: ICE negotiation failed ” که به این معناست که مرورگر و FreeSWITCH سعی می‌کنند درگاه‌هایی را که برای پخش جریانی رسانه استفاده می‌کنند را با یک دیگر ترکیب کنند اما این کار با شکست رو به رو می‌شود. علل احتمالی بروز این خطا نیز می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • NAT اتصال را مسدود می‌کند.
  • فایروال اتصال/پورت UDP را مسدود می‌کند.
  • WebRTC صدای بسیار با کیفیتی را ارائه می‌دهد. با این حال، تنظیمات شبکه کاربر (یا فایروال) ممکن است به WebRTC اجازه اتصال (یا متصل نگه داشتن) را ندهد.

حال که اطلاعات کافی و کامل از این خطا به دست آوردید، به سراغ نحوه از بین بردن و رفع این خطا می‌رویم.

خطای 1007 بیگ‌بلو‌باتن

راه حل از بین بردن خطای 1007 بیگ‌بلو‌باتن

اول از همه، به عنوان یک توسعه دهنده، باید پیکربندی سرور BigBlueButton خود را بررسی کنید. در صورتی که سرور شما دارای پیکربندی سرور TURN نباشد، کاربران شما در صورت دسترسی از فایروال با مشکلاتی مواجه خواهند شد. اگر سرور TURN را پیکربندی کنید، باید نتایج بهتری را در بین کاربران مشاهده کنید.

اگر مطمئن هستید که سرور TURN را به درستی نصب و پیکربندی کرده‌اید؛ اما با این حال، کاربر ممکن است همچنان با این خطا مواجه شود. گزینه‌های رفع دیگر این خطا چیست؟ با توجه به تجربه وب ات ساین در زمینه ارائه سرورهای پرقدرت بیگ بلوباتن، عملی‌ترین راه برای حل ارور 1007 بیگ بلوباتن از دیدگاه کاربر این است که روش‌های زیر را امتحان کنید:

باز و بسته کردن جلسه:

جلسه را ببندید و پس از چند دقیقه دوباره باز کنید. معمولا خود به خود با این روش خطای 1007 از بین می‌رود زیرا اپلیکیشن کاملا بسته شده و باز شدن دوباره تمامی باگ‌ها از بین می‌روند.

راه‌اندازی مجدد رایانه یا تلفن همراه شما:

در صورت امکان رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود را مجددا راه‌اندازی کنید. این کار نیز می‌تواند حافظه را به طور کلی حذف کند و فعالیت را از سر آغاز کند.

تغییر یا بروزرسانی مرورگر:

مرورگر دیگری را امتحان کنید یا مرورگر خود را به آخرین نسخه به روز کنید.

سرعت پایین اینترنت

در صورت امکان، به ارائه دهنده اینترنت دیگری بروید. به عنوان مثال، اگر از وای‌فای استفاده می‌کنید، به اینترنت خط همراه خود متصل شوید. گاهی اوقات علت بروز این خطا، کندی اینترنت شما است.

تغییر دستگاه

با دستگاه های مختلف آزمایش کنید. گاهی اوقات دستگاه شما قادر به پشتیبانی از عملکرد بیگ بلوباتن نیست و باعث بروز ارور 1007 بیگ‌بلو‌باتن می‌شود.

علت گاهی اوقات مشکلی است که توسط عوامل ناشناخته ایجاد می‌شود و تشخیص یا حل آن زمان می‌برد. با این حال، به عنوان یک کاربر، ممکن است فقط چند دقیقه فرصت داشته باشید تا این مشکل را حل کنید زیرا باید در یک دوره ثبت نام کنید و یا وارد یک کلاس آنلاین شوید.

در نتیجه: می‌توانید پیشنهادات ما را که در بالا به آن‌ها پرداختیم را در اسرع وقت امتحان کنید و ببینید که آیا کار می کنند یا خیر؟ با توجه به تجربه وب ات ساین، اگر سرور BigBlueButton شما به درستی پیکربندی شده است، با استفاده از این راه حل‌ها می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که مشکلاتتان صد در صد رفع خواهد شد.

اگر هنوز نمی‌توانید با این کارها مشکل را حل کنید. لطفا با کارشناسان مطرح وب ات ساین ارتباط برقرار کنید تا در اسرع وقت به شما در حل این مشکل کمک کنند.

کلام آخر

همان‌طور که می‌دانید، بروز خطا به هنگام کار با اپلیکیشن بیگ بلوباتن می‌تواند به کلی، شما را از برگزاری و یا حضور در یک جلسه آنلاین منع کند. پس، با توجه به نکاتی که در این مطلب به شما آموزش دادیم می‌توانید با مشاهده کردن این خطا سریعا اقدام به رفع آن‌ها کرده و وارد جلسه آنلاین خود شوید. در صورت نیاز به کمک می‌توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *