ثبت‌نام و ساخت حساب‌ کاربری

by | 1400/06/21 | آموزش مودل

برای ساخت حساب کاربری جدید در سیستم مدیریت آموزشی مودل بایستی بعد از زدن آدرس سایت، روی دکمه ورود به سایت بالا سمت چپ بزنید. بعد از آن گزینه‌ی «حساب کاربری جدید» رو بزنید. با زدن آن به صفحه‌ی ساخت حساب کاربری جدید هدایت می‌شوید که در آن فرمی با فیلد‌های مختلف خواهید دید. این فرم شامل مشخصات فردی دانش‌پذیر می باشد. با همدیگر فیلد‌ها را بررسی می‌کنیم.

آموزش ساخت حساب کاربری در مودل (Moodle)

نام کاربری برای ساخت حساب‌ کاربری در مودل چگونه باید باشد؟

فیلد اول مربوط به نام کاربری می‌باشد که بایستی یکتا باشد. یعنی در سیستم نمی‌تواند دو کاربر با یک نام کاربری وجود داشته باشد و هر فردی دارای نام کاربری مخصوص خودش است. بطور معمول در سیستم مودل نام کاربری می‌تواند ترکیبی از نام و نام خانوادگی و اعداد باشد و یا نام خاصی که کاربر برای خودش انتخاب می‌کند. اگر نام کاربری شما قبلا در سیستم ثبت‌ شده باشد سیستم به شما ارور می‌دهد و می‌توانید با اضافه کردن عددی به نام کاربری خود، آن را ثبت کنید.

رمز عبور در سیستم مودل باید چه شرایطی داشته باشد؟

فیلد بعدی مربوط به رمز عبور می‌باشد که باید حداقل ۶ کاراکتر باشد، همینطور نباید قابل حدس زدن برای شخصی غیر از خود کاربر باشد. ترجیحاً ترکیبی از اعداد و حروف همینطور به زبان انگلیسی وارد شود که در مراجعه بعدی برای ورود به سایت، هنگام وارد کردن آن دچار اشتباه تایپی نشوید.

نکته*: توجه بفرمایید نام کاربری و رمز عبور شما نباید در دسترس افراد دیگری قرار بگیرد. حتماً پس از تعیین رمز‌ عبور آن رو در جایی یادداشت کنید تا اگر فراموشتان شد بتوانید به آن مراجعه فرمایید.

ایمیل در ساخت حساب کاربری باید به چه صورت وارد شود؟

در فیلد بعدی بایستی ایمیل خود را وارد کنید. توجه بفرمایید حتما ایمیلی باشد که به آن دسترسی داشته باشید چون بعد از ثبت‌نام در سیستم برای تایید حساب کاربریتان و همچنین فراموشی رمز عبور به آن نیاز خواهید داشت، همچنین برای ورود به حساب کاربری‌ می‌توانید به جای وارد کردن نام‌کاربری از ایمیلتان استفاده کنید. برای اطمینان از درست وارد شدن ایمیلتان بایستی بعد از وارد کردن آن داخل فیلد مربوط به‌ آن مجدداً در فیلد بعدی تکرار کنید.

مشخصات فردی در ساخت حساب کاربری چیست؟

قسمت بعدی مربوط به مشخصات فردی شامل: نام و نام خانوادگی، شهر و کشور می‌باشد که بایستی به فارسی وارد کنید.

برای انتخاب کشور، از لیستی ک تعبیه شده و بصورت کرکره‌ای باز می‌شود باید گزینه‌ای را انتخاب کنید.

قدم نهایی ساخت حساب کاربری جدید

پس از اینکه فیلدهای فرم را پر کردید، چک کنید که سیستم اروری به اطلاعات وارد شده نداده باشد و بعد از آن روی دکمه‌ی «ایجاد حساب کاربری من» بزنید. بعد از زدن دکمه، به صفحه‌ی بعد هدایت می‌شوید که حاوی پیام ساخته شدن حساب کاربری شماست و بعد از خواندن پیام روی دکمه‌ی ادامه بزنید. در این قسمت توضیح داده شده ک جهت تایید ایمیلی که در مرحله ثبت‌نام وارد کرده‌اید، از سمت سیستم برای شما ایمیلی ارسال می‌شود که حاوی یک لینک است. شما باید وارد ایمیلتان شوید، این ایمیل رو باز کنید و لینک داخلش رو در مرورگرتان باز کنید تا به صفحه‌ی تایید ایمیل هدایت شوید. بعد از تایید شدن ایمیلتان شما می‌توانید با نام کاربری و رمز عبوری که تعیین کرده‌اید وارد سایت و حساب کاربری خود شوید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *