ساخت طبقه درسی در مودل

by | 1400/06/24 | آموزش مودل

برای ساخت یک طبقه درسی در مودل بایستی که از منوی مشکی رنگ سمت راست، گزینه‌ی «صفحه اصلی سایت» را بزنیم و پس از اون، در صفحه‌ی بعدی قسمت پایین صفحه، جایی که نوشته «طبقه های درسی» و کلمه «متفرقه»، روی گزینه «متفرقه» می‌زنید تا به صفحه‌ی طبقه درسی متفرقه هدایت شوید.

در این صفحه گزینه‌ی سمت چپ که نوشته «مدیریت درس‌ها» رو می‌زنیم تا به قسمت طبقه‌ها و مدیریت درس‌ها هدایت شویم. بعد از قسمت «طبقه های درسی» دکمه پایین آن را برای ایجاد طبقه‌ی جدید می‌زنیم تا به صفحه ساخت طبقه‌ی جدید هدایت شویم.

داخل این صفحه قسمت‌های مختلف داریم که با همدیگه بررسی می‌کنیم. قسمت اول نوشته «ایجاد در طبقه» و جلوی آن قسمتی را به صورت «مبدا» یا «متفرقه» نوشته که این فیلد نشان‌دهنده آنست که گزینه‌ی طبقه‌ی مادر این طبقه در حال ساخت چه باشد. اگر نیاز بود که اون رو تغییر بدهیم، با زدن ضربدر کنار آن، دسته‌بندی مادر رو حذف می‌کنیم و برای انتخاب سردسته‌ی مادر از دراپ‌دان کنارش می‌توانید آن را مشخص کنیم.

در قسمت بعدی نام طبقه را باید وارد کنیم و در قسمت بعد می‌توانید برای این طبقه توصیفی بنویسید. این توصیف زمانی که این طبقه را انتخاب کنید در بالای طبقه برای شما نمایش داده می‌شود و بعد از اتمام قسمت توصیف، دکمه‌ی «ایجاد طبقه» رو بزنید.

اگر تمامی مراحل قبلی را درست انجام داده باشید، طبقه‌ی درسی شما در قسمت مدیریت درس و طبقه قابل مشاهده است. در جلوی هر طبقه سه گزینه قابل مشاهده است. گزینه‌ی اول که به شکل آیکون چشم نمایان است را با زدن بر روی آن می‌توانید آن طبقه را از دید کاربران پنهان کنید و یا بلعکس. گزینه‌ی بعدی برای پایین یا بالا بردن طبقه است که چینش آنها را تغییر دهد. گزینه‌ی سوم که با آیکون چرخ‌دنده مشخص شده است برای ویرایش و یا پیکربندی می‌باشد که شامل: ایجاد زیر طبقه جدید، انتصاب نقش، مجوزها، بررسی مجوزها، هم دوره‌ای‌ها، فیلترها و بازیابی درس می‌باشد.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *