قطع شدن صدا و آموزش رفع مشکلات میکروفون در بیگ بلوباتن

by | 1401/11/30 | بیگ‌بلوباتن, کلاس مجازی

بیگ بلوباتن یکی از بهترین نرم افزارها در حوزه برگزاری انواع جلسات آنلاین اسنرم‌افزارت. این نرم‌افزار به کاربر اجازه می‌دهد تا به راحتی تصویر و صدای خود را از طریق میکروفون و وب کم به اشتراک بگذارد. اما برخی مواقع قطع شدن صدا توسط میکروفون باعث ایجاد مشکلاتی نیز می‌شود. در این مطلب کارشناسان مطرح وب ات ساین تصمیم بر این دارند تا با به اشتراک گذاشتن دانش خود پیرامون این نرم‌افزار، راه کارهایی را جهت رفع قطع شدن صدا بیگ بلوباتن به شما ارائه دهند. پس اگر شما نیز به این دلیل نمی‌توانید با دیگر اعضای جلسات ارتباط برقرار کنید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به نحوه تعمیر این مشکل بپردازیم.

قطع شدن صدا در بیگ بلوباتن

برسی و رفع قطع شدن صدا در بیگ بلوباتن؟

دلایل بسیاری زیادی برای قطع شدن صدا و میکروفون در بیگ بلوباتن وجود دارد. شما حتی ممکن است از ابتدا به راحتی از میکروفون استفاده کنید اما به یک باره دیگر میکروفون برای شما فعال نشود. در واقع علت از کار افتادن میکروفون در بیگ بلوباتن به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

 • شلوغی/مشکل سروری
 • مشکل نرم افزاری
 • استفاده نادرست از میکروفون

حال یک به یک به این موارد به صورت اختصاصی می‌پردازیم.

شلوغی یا مشکل سروری از دلایل اصلی قطع شدن صدا

می‌دانید که به هنگام استفاده از بیگ بلوباتن، شما نیاز دارید تا اقدام به خرید سرور بیگ بلوباتن کنید. سرور درواقع زمینه فعالیت شما در بیگ بلوباتن را امکان‌پذیر می‌کند. تمامی سرورهایی که توسط وب ات ساین برای شما ارائه می‌شوند، با سرعت بسیار بالایی فعالیت شما در بیگ بلوباتن را امکان‌پذیر می‌کنند. اما اگر از ارائه کننده نامعتبر اقدام به خرید سرور کنید که نتواند کاربران را به درستی بر روی سرورها تقسیم کند و یا سرور دارای مشکلات متعدد باشد، متأسفانه ممکن است بارها با مشکل قطع شدن صدا و میکروفون و یا وصل نشدن آن رو به رو شوید.

مشکل نرم افزاری

این مشکل بیشتر به هنگام استفاده از بیگ بلوباتن در تلفن‌های همراه به وجود می‌آید. معمولا زمانی که یک ارائه دهنده نرم افزاری می‌سازد که بیگ بلوباتن توسط آن نرم‌افزار ارائه شود ممکن است مشکلاتی در این برنامه وجود داشته باشد که مانع از وصل شدن میکروفون بیگ بلوباتن شود.

استفاده از میکروفون نامناسب

بسیاری از افراد از هندزفری‌ها یا هدست‌هایی برای صحبت کردن استفاده می‌کنند که کیفیت مناسبی نداشته و یا میکروفون آن‌ها خراب است. این دسته از وسایل نیز می‌توانند مانع از استفاده شدن میکروفون بیگ بلوباتن شوند.

قطع شدن صدا و میکروفون در بیگ بلوباتن به چند روش ممکن است؟

با توجه به دلایل از کار افتادن میکروفون در بیگ بلوباتن، نحوه تعمیر آن به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • تعمیر از سوی ارائه دهندگان سرویس
 • تعمیر از سوی کاربر

هر دو روش می‌تواند به راحتی مشکل شما در کسری از ثانیه رفع کند. در این طور مواقع سعی کنید ابتدا این موضوع را در نظر داشته باشید که قطع شدن صدا و میکروفون در بیگ بلوباتن از سوی شما نباشد. پس از این که از این موضوع اطمینان پیدا کردید، سپس به سراغ ارائه دهنده سرویس بیگ بلوباتن خود بروید.

قطع شدن صدا و میکروفون در بیگ بلوباتن

یکی از سوالات رایجی که از سوی کاربران بیگ بلوباتن مطرح می‌شود این است که “چرا میکروفون بیگ بلوباتن کار نمیکنه” و یا “چطوری مشکل میکروفون بیگ بلوباتن رو رفع کنیم” پاسخ تمامی این سوالات بحث برانگیز در دست کارشناسان وب ات ساین است که در این قسمت آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. به هنگام بروز مشکل در نحوه اتصال میکروفون بیگ بلوباتن، در ابتدا مراحل زیر را انجام دهید.

 1. جلسه را ترک کنید.
 2. هدست خود را از دستگاه جدا کنید.
 3. بیگ بلوباتن را با یکی از مرورگرهای معتبر مانند کروم یا فایرفاکس باز کنید.
 4. وارد جلسه شوید و تست صدا را بدون هدست انجام دهید.
 5. پس از انجام تست صدا مطمئن شوید که صدا توسط کاربران به گوش می‌رسد.


اگر صدای شما برای کاربران واضح بود، پس مشکل از میکروفون هدست شما است که با میکروفون بیگ بلوباتن یکی نمی‌شود.
اما اگر بدون هدست نیز صدای شما به گوش کاربران نمی‌رسید، وقت آن است که این مشکل را با ارائه دهنده سرور بیگ بلوباتن خود در میان بگذارید و در آخر اگر بازهم از سوی ارائه دهندگان این مشکل رفع نشد، می‌توانید از کارشناسان وب ات ساین راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده و سرورهای قدرتمندتر و بهتری را تهیه کنید تا به هیچ عنوان مشکلی به هنگام برگزاری جلسه برای شما به وجود نیاید.

کلام آخر

شاید مشکل قطع شدن صدا در بیگ بلوباتن کمی گیج کننده باشد اما اگر سرور شما مناسب باشد و از سوی شما نیز مشکلی مانند استفاده نادرست از هدست وجود نداشته باشد، استفاده از بیگ بلوباتن جهت برگزاری جلسات و یا کلاس‌های آموزشی مجازی خود بسیار شیرین خواهد بود.

1 Comment

 1. آنا امیدفر

  سپاس از شما بسیار کاربردی بود

  Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *